Rise of Nations: Extended Edition LAN Bağlantı Sorunu

Rise of Nations: Extended Edition LAN Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Yayınlanması üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala bir çok oyuncu tarafından oynanan Rise Of Nations LAN bağlantı sorunu zaman zaman çok can sıkmaktadır. Rise of Nations LAN bağlantı sorunu iki adım da çözülebilmektedir.

Rise of Nations 20 Mayıs 2003’te Big Huge Games tarafından çıkarılmış bir strateji oyunudur. LAN üzerinden sekiz oyuncuya kadar oynanabilen bu oyunda, bilgisayar tarafından kontrol edilen botlar ile de karşılaşabiliyorsunuz. Lan üzerinden alınan bazı hatalar ise oyuncuların canını sıkacak nitelikte sorunlar oluyor. En çok karşılan hatanın çözümünü bu yazı ile beraber çözebileceksiniz. Bu çözümü oyuna girerken hata alan tüm oyuncuların uygulaması gerekiyor. Bu kısa çözüm ile beraber arkadaşlarınızla sorunsuz yerel oyununuzu kurup oynamaya devam edebileceksiniz.

Rise of Nations: Extended Edition karşılaşılan en büyük sorunlarından biri  “Unable to establish a network connection. Please check your network connection and try again” hata mesajıdır. LAN üzerinden arkadaşlarınız ile oyunu oynamaya çalıştığınız da alacağınız bu hatanın çözümü için yapılacak sırasıyla;

-Denetim Masası > Programlar ve Özellikleri > Windows Özelliklerini aç veya kapat  kısmına girin.

-Eski Bileşenleri bulun genişletin. DirectPlay yazısının yanında ki kutuyu işaretleyip ayarları kaydedin.

Bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorununuz çözülmüş olacaktır. Rise of Nation: Extended Edition oyununu Steam’den veya Microsoft Store’dan indirebilirsiniz.

Bilgisayar oyunları ile ilgili diğer yazılarımızı bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Diğer hata çözümü ile ilgili yazılarımızı bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

In English;

One of the biggest problems encountered in Rise of Nations: Extended Edition is the error message “Unable to establish a network connection. Please check your network connection and try again”. Trying to play the game with your friends over the LAN will be done for the solution of this error, respectively;

Go to Control Panel> Programs and Features> Turn Windows Features on or off.

Find Old Components, expand it. Check the box next to DirectPlay and save the settings.

When you restart the computer, your problem will be resolved.

 

2 yorum

2 geri izleme / bildirim

  1. Rise of Nations Hileleri - Teknoloji İncelemeleri - RoN Extended Edition
  2. Rise of Nations (2003) Oyun İncelemesi - Teknoloji İncelemeleri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*