Telegram ICO : Bize 2 Milyar $ Verin Blockchain’in Tüm Problemlerini Çözelim

Telegram ICO Blockchain hatalarını çözecek mi?

Şifreli mesajlaşma şirketi Telegram ICO çok cesur bir planla karşımıza çıktı. Telegram ICO blockchain sisteminin çözümü olabileceğini iddaa ediyor.

Bu ay başlatmak için hazırlanan 2 milyar dolarlık bir ico planlamasında, mesajlaşma servisi Telegram, sadece hızlı bir değer artışı aramakla kalmıyor. Dolar miktarı dikkatini çekmek için yeterli değilse arkasındaki hevesini düşünün. Telegram, kripto alışverişini satın alan yatırımcılara, blok zincirinin en sıkıntılı problemlerini çözeceğine söz veriyor. ICO alanı zaten yanıyor ve Telegram şimdiye kadar en zenginlerden olmaya çalışıyor. Pek çok şirket, dokuz rakamlı kripto bağış toplama turlarını geçti. EOS bunlardan bir tanesi. Hepsi neredeyse tamamen var olmayan blockchain sistemleri bir milyardan fazla hacme yükselmek için hızla ilerleme hayalleri kurdular.

Fakat yatırımcıları Telegram’ın sunumu daha fazla heyecanlandıracak. Telegram, şifrelenmiş mesajlaşma servisinde zaten 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Böyle bir müşteri aynı zamanda ademi merkezileştirilmiş dosya saklama, isimsiz göz atma ve kriptokrasi mikro ödemeleri gibi sansürlere dayanıklı uygulamalar için çok şey ifade ediyor. Bunların hepsi Telegram Açık Ağı (Telegram Open Network) adını veren sızdırılmış bir beyaz kağıda benziyor. Beyaz rapordaki vaatlerde bulunmak, kripto para birimlerinde yaşanan en zorlu zorlukların bazılarını çözmeyi gerektirir. Blockchain, gerçekten “merkezi olmayan” bir sistem olarak kalırken, ucuz ve verimli bir şekilde geniş çapta çalışan bir sistemdir. Telegram, TON’un bunu yapacağını söylüyor ancak nasıl olacağını açıklamıyor. Pantera Capital’de bir analist ve tüccar olan Charles Noyes, beyaz sayfanın tamamı kanıtlanmadığını ve dışarıda incelemeye tabi tutulmadığını söylediğimiz teknik şeylerin tümünü” içeren bir feragatnameye sahip olması gerektiğini söylüyor.

Blockchain Ağının Gelişimi

MIT’nin Sloan Yönetim Okulu’ndaki profesörü ve şifreli para birimleri ekonomisi uzmanı Christian Catalini, sistemin para politikası ve yönetişim sisteminin açıklamalarının da istenen düzeyde bırakıldığını söyledi. Profesör, belirteçlerin nasıl dağıtılacağını, ağın kararları nasıl alacağı ve anlaşmazlıkları nasıl çözeceğini açıklayan ayrıntılar ve şirketin bu süreçler üzerinde ne kadar kontrol sağlayacağını açıkladı. Bu tür sorunların yani merkeziyetçi olmayan bir para birimine sahip olmanın ne yönde etkilediği konusunda ise “Bitcoin söz konusu olduğunda, ağın nasıl gelişmesi üzerine tartışmalar, blok zinciri ikiye bölen ve hala toplumu parçalamayı tehdit eden “çatal” a yol açtı” dedi.

Sonuçta, Telegram’ın blok zinciri rüyası ilk bakışta mantıklı olmasına rağmen, birçok kriptokrasi uzmanı şirket bazı büyük teknik ve ekonomik zorlukların nasıl çözüleceğini açıklayana kadar şüpheyle yaklaşılan bir teklif olarak kalacak. Şirketin fon artırma çabaları hayata geçirilirse, en azından hepsini çözmeye çalışmak için yatırım yaparak çok miktarda para ödeyecek.

Diğer teknoloji haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek Telegram kanal önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:
-https://www.technologyreview.com/s/610055/telegrams-ico-give-us-2-billion-and-well-solve-all-of-blockchains-problems/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*