Windows 10 Kullanıcı Resmi Silmek

Windows 10 Kullanıcı Resmi Silmek

Windows 10 kullanıcı resmi silmek ayarlar menüsünden mümkün olmamaktadır.Windows 10 kullanıcı resmi silmek sorununu aşağıdaki yöntem ile çözebilirsiniz.

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilen, Windows NT ailesinden bir işletim sistemidir. Windows NT ailesinin son çıkan sürümüdür. Güncel verilere göre Windows işletim sistemi kullanım oranı %87’dir. İşletim sisteminizde profil resminizi değiştirip eskisini kaldırmak istediğiniz da ayarlarda kullanıcı kaldırma ile ilgili bir bölüm bulunmamaktadır. Eski windows sürümlerinde bulunan bu özelliği manuel yolla düzeltebiliyoruz. Windows XP ve Windows 7 işletim sistemlerinde ayarlar üzerinden eski resimleri kaldırıp yenileri eklenebiliyordu, fakat Microsoftun son güncel işletim sistemi olan Windows 10’da ayarlar menüsünde resim silme bölümü bulunmamaktadır.

Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları ayarlar menüsünden sadece kullanıcı resmini değiştirebilmektedir. Önceki işletim sistemlerin de olduğu ayarlar menüsünden kullanıcı fotoğrafı kaldırılamamaktadır. Kullanıcı resmini elle kaldırmanın yolu ise aslında çok basit.

C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures

silmek istediğiniz resmi sildiğiniz zaman sorun giderilmiş olacaktır. Artık kullanıcı resminiz varsayılana dönmüş olacaktır.

Eğer dosya sistemi üzerinden fotoğraflarınızı göremiyorsanız Windows 10’da eski fotoğraf görüntüleyici aktif hale getirmek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Diğer hata çözümü ile ilgili yazılarımızı bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

In English;

Windows 10 operating system users can only change the user picture in the settings menu. The user photo cannot be removed from the settings menu including previous operating systems. The way to manually remove the user image is actually very simple.

C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures

When you delete the picture you want to delete, the problem will be fixed. Now your user picture will be back to default.

If you cannot see your photos through the file system, you can review this article to activate the old photo viewer in Windows 10.

1 geri izleme / bildirim

  1. Windows 10 Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Aktif Hale Getirme -

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*