WordPress Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Wordpress Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

WordPress tabanlı sitelerde admin şifresinin unutulduğu durumlarda şifre sıfırlamada sorunlar yaşanabiliyor. E-posta sistemi çalışmadığında farklı bir wordpress şifre sıfırlama işlemi gerekiyor. Parolanızı unuttunuz mu? butonu çalışmadığı durumda bu wordpress şifre sıfırlama işlemi size yardımcı olabilir.

Dünya’nın en çok kullanılan web yazılımlarından biri olan WordPress web teknolojileri araştırma şirketi W3Techs’in raporuna göre internet üzerindeki websitelerin %32’si tarafından kullanılıyor. WordPress güçlü bir kişisel yayım platformudur ve internette bir yayımcı olarak kullanıcının tecrübesini mümkün olduğu kadar çekici hale getirmek için tasarlanmış özellikler ile gelmektedir. Özgürce dağıtımı yapılan, standart, hızlı, hafif ve kişisel ayarlarıyla ve tamamen istenilen özelliklere göre değiştirilebilir çekirdeğiyle bir yayım platformu sunmaktadır. Blog yazarları tarafından da çok kullanılan bu sistemin en büyük sorunlarından biri çoğu blog yazarı e-posta sistemini aktif etmiyor ve kendi kullanıcı bilgilerini doğru göstermiyor. Bu kullanıcılara ek olarak birden çok WordPress sitesi olan kullanıcılarının yaşadığı sorunların başında şifre unutma geliyor. Parolamı Unuttum kısmı çalışmadığı zamanlarda database üzerinden bu sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm Adımları

1. PhpMyAdmin’e girdiğinizde solda istediğiniz site için kullandığınız sitenin veritabanını seçin.
2. Listeden “wp_users” yazısının üzerine tıklayın.
3. Açılan ekranda “user_login” yazısının altında kullanıcı adlarınız sıralanacak istediğiniz kullanıcının yanındaki “user_pass” değerinin üzerine çift tıklayın.
4.user_pass” yazısının değerini $P$BOl42imPeoFQe//dyrvtfd.rRe85o2. olarak değiştiriniz.

Bu adımlardan sonra wp-admin’de seçtiğiniz kullanıcı adının şifresi jmgcchdc olarak değiştirildi. Şimdi WordPress’e giriş yapın ve kullanıcılar bölümünde şifrenizi istediğiniz bir şifre ile değiştiriniz.

WordPress ile ilgili diğer sorun çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1 geri izleme / bildirim

  1. Güvenli Parola Oluşturma - Uğur Mumcu Yılmaz - Önceliğimiz Güvenlik

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*