A Plague Tale: Innocence (2019) Oyun İncelemesi

A Plague Tale: Innocence (2019) Oyunu Hileleri Nelerdir?

Yeni bir oyun inceleme yazısı ile karşınızdayız. A Plague Tale: Innocence (2019) oyun incelemesi ile oyunun oynanışı, hikayesi ve belirli mekanikler hakkında bilgiler vereceğiz. A Plague Tale: Innocence (2019) oyun incelemesi ve oyun hakkında bilgilere başlıyoruz.

A Plague Tale:Innocence, Asobo Studio tarafından geliştirilen ve Focus Home Interactive tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera korku gizlilik oyunudur. Mayıs 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü ve eleştirmenlerden genellikle olumlu eleştiriler aldı.

A Plague Tale:Innocence Nasıl Oynanır
Amicia de Rune

A Plague Tale: Innocence oyununun ana karakterleri Amicia de Rune ve Hugo de Rune kardeşlerdir. Hikaye yüzyıl savaşlarının yaşandığı ve kara vebanın avrupayı en çok vurduğu yıllarda geçiyor. Amicia de Rune ve kardeşi soylu bir aileye mensup olup bu koşullarda yetişmiş kardeşlerdir. Amicia ve Hugo birlikte çok fazla zaman geçirmeyen, çocuklukları çok ayrı geçmiş kardeşlerdir. Hugo’nun hastalığı sebebiyle annesi Beatrice de Rune ilaçlar deneyerek Hugo’nun hastalığına çözüm bulmaya çalışmaktadır. Fakat büyük savaş onlarıda kaçınılmaz bir serüvene sürükler. İki kardeşin hayatta kalmaya çalışması üzerine kurulu bu hikaye, anlatımı açısından çok olumlu yorumlar almıştır. Oyunun en önemli kısımları hikaye, karakterler ve atmosfer olarak öne çıkmaktadır. Amicia hiç alışık olmadığı bir dünyada yola çıkarken bir taraftan Hugo’yu korumak zorundadır.

Oynanış Hakkında Bilgiler

Oyun içi mekaniklere gelirsek oyuna saf bir aksiyon oyunu demek kesinlikle yanlış olur. Aksiyon, macera, gizlilik, hayatta kalma ve korku temalarının eşit şekilde dağıldığını söyleyebiliriz. Amicia de Rune sadece sapan kullanabilmektedir. Bu sapan ile ateş yakıp, ateş söndürebilir veya kaskı olmayan düşmanları avlayabilirsiniz. Ayrıca ortam ışıklarını ve meşaleleri kullanarak kemirgenlerden kaçmaya çalışıyorsunuz. Oynanış mekanikleri bu kadar az gözükse de sapan ve meşaleleri kullanarak bir sürü bilmece çözmenizi gerektirecek bir hikaye var karşınızda. Yan karakterler ve özellikleri ayrıca oyuna aktif katılmaları ile o dönemin atmosferini sonuna kadar hissettirecek bu oyun gerilim hissini doruklar da yaşatmayı başarıyor. Engizisyon mahkemesi askerleri ile karşı karşıya gelip sadece ile onları sapan ile avlamak zorunda kalacaksınız.

Oyunu bu link üzerinden satın alabilirsiniz.

Bilgisayar oyunları ile ilgili diğer yazılarımızı bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Diğer oyun incelemeleri ile ilgili yazılarımızı bu link üzerinden görüntüleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*