Simon Kernick Tina Boyd Serisi İncelemesi

Simon Kernick Tina Boyd Serisi kitapları nelerdir?

Ülkemizde çok sevilen Son 48 Saat kitabının yazarı Simon Kernick Kimdir? Simon Kernick Tina Boyd Serisi ve yazarın diğer kitapları hakkında bilgiler ile karşınızdayız. Simon Kernick Tina Boyd Serisi ve bu seriden yayınlanan kitapları inceleyelim.

Simon Kernick, Şubat 1967’de Slough, Berkshire’da doğan İngiliz polisiye ve gerilim yazarıdır. Kendisi ailesi ile birlikte İngiltere Oxfordshire’da yaşamaktadır. Kernick’in genç yaşlardan itibaren polisiye roman yazarlığı tutkusu vardı ve üniversite yıllarında birçok kısa öykü üretti. Mezun olduktan sonra Kernick, 1992 başlarında Londra’da MMT Computing’e katıldı ve burada Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür oldu. Bir yayıncılık anlaşması yapma umuduyla dört yıl sonra şirketten ayrıldı. Bazı yayıncıların ilgisine rağmen Kernick bir anlaşma sağlayamadı, bu nedenle 1998’de Aldermaston, Berkshire’da yeni bir işe başladı ve  Eylül 2001’de ki ilk kitap anlaşmasını yapana kadar orada kaldı.

2007 yılında 3:01 Gerçekle Yüzleşme Vakti (Relentless) romanı Richard & JudyYaz Kitap Kulübün de önerildi. Aynı yıl İngiltere’de en çok satan 8. kitabı ve en çok satan gerilim kitabı oldu.

Tina Boyd Serisi

Kendisinin en bilinen serisi Tina Boyd Serisinin ilk kitabı olan Ölümcül Risk’i (The Crime Trade)  2004 yılında çıkardı.  Ardından Tina Boyd Serisinin 2. Mike Bolt Serisinin ilk kitabı olan 3:01 Gerçekle Yüzleşme Vakti (Relentless) romanı yayınlandı. Bu roman çoğu otorite tarafından çok iyi yorumlar aldı. 300 bin’den fazla kopya satan bu kitap 2008 yılında İngiltere kütüphanelerinden en çok ödünç alınan 4. kitap oldu. The Guardian’da çıkan inceleme de kitapla ilgili “hemen hemen tartışılmaz” yorumu yapıldı.

Tina Boy Serisinin üçüncü kitabı olan Son 48 Saat (Deadline) 2008  yılında, Tine Boyd Serisinin dördüncü, Mike Bolt Serisinin üçüncü kitabı Olduğun Yerde Kal (Target) 2009 yılında yayınlanmıştır.

Tine Boyd serisini yorumlayacak olursak genel itibari ile olay akışı sürükleyici bir gerilim romanı ile karşılaşıyoruz. Yazarın bazı kitapları mantıksız olay örgüsü ve gereksiz küfürden dolayı eleştiriler almıştır fakat genel itibari tatmin edici bir polisiye/gerilim hikayesini bu serinin tamamında bulabiliriz. Yazarın çok az sayıda kitabı Türkçe’ye çevrilmiştir, bu kitapları şöyle sıralayabiliriz;

1- Ölümcül Risk (The Crime Trade) : (Tina Boyd 1) (2004)
2- 3:01 Gerçekle Yüzleşme Vakti (Relentless) : (Tina Boyd 2, Mike Bolt 1) (2006)
3- Son 48 Saat (Deadline) : (Tina Boyd 3) (2008)
4- Olduğun Yerde Kal (Target) : (Tina Boyd 4, Mike Bolt 3) (2009)
5- Son 10 Saniye (The Last 10 Seconds) : (Tina Boyd 5, Mike Bolt 4) (2010)
6- Ültimatom (Ultimatum) : (Tina Boyd 7, Mike Bolt 5 (2013)

Yazarın ülkemizde yayınlanan kitaplarına bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Kültür, Sanat & Müzik yazılarımıza bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

*Kaynaklar:
-https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Kernick

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*