Microsoft Quantum Development Kit’i Duyurdu

Sadece birkaç ay önce, Microsoft CEO’su Satya Nadella ölçeklenebilir uçtan uca çözümü, devrimci topolojik yaklaşımda ve küresel ekibine olan cesur yatırımlarla kuantum devrimi güçlendirme vizyonunu göstermişti.  Bugün, bu yolculuğun bir sonraki adımını, kuantum gelişimine başlamanıza yardımcı olacak Microsoft Kuantum Geliştirme Kiti ile birlikte atıyor. Burada bulunan Microsoft Kuantum Geliştirme Seti, aşağıdaki üç önemli bileşeni içerir:

  1. Tam entegre kuantum odaklı programlama dili Q#
   Kuantum için hazırlanmış Q #, qubits, operatörler ve diğer soyutlamalar için yerel bir tip sistemine sahip, en kolay ulaşılabilir üst düzey programlama dilidir.Kuantum programlama verimliliğine en hızlı yol için  profesyonel düzeyde geliştirme takım sistemi sağlayan Visual Studio ile tamamen entegredir.
  2. Yerel ve Azure kuantum simülatörleri:
   Herhangi bir kuantum algoritmasını ve Q # ‘da yazılan çözümleri test etmek için, Visual Studio’da kolayca bulunabilen Quantum Development Kit’te yerel bir simülatör de bulunmaktadır. Geliştirme sisteminizde çalışan bu yerel simülatör, breakpoint ayarlama ve koda adım atma da dahil olmak üzere Q # ile yazılmış kuantum çözümleri için tam hata ayıklama desteğini sağlar.  Daha büyük ölçekli kuantum çözümleri için 40 qubiten fazla simülasyonu destekleyen ölçeklenebilir bir bulut tabanlı simülatör geliştirilmiş durumdadır.  Son olarak, kitte, kodunuzu bir kuantum bilgisayarda çalıştırmak için optimize etmenize ve gerekli kaynakların maliyetini tahmin etmenize yardımcı olan bir izleme simülatörü bulunur.
  3. Zengin kütüphaneler ve örnekler yapı taşları olarak:
   Kuantum çözümleri geliştirmeye başlamanıza yardımcı olmak için kuantum örneklerine, kitaplıklarına, öğreticilerine ve kuantum projenize uygulamaya hazır zengin bir kaynak da piyasaya sürülmüştür. Q # ‘da endüstrinin en parlak kuantum beyinleri tarafından yazılmış olan kütüphaneler, kuantum kavramlarına belgelenmiş kodla erişim sağlar. GitHub’daki kütüphanelerin ve örneklerin tümüne erişebilirsiniz.

Kuantum bilgisayar, ekonomik, endüstriyel, akademik ve toplumsal yapımızı sonsuza dek değiştirecek olan bugünün teknolojisinden büyük bir sıçramadır. Microsoft Quantum Development Kit’in önizleme sürümü ile bu vizyonu gerçekleştirmek için bir adım daha yaklaşıyoruz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*