Pokemon GO Mobil Oyun İncelemesi

Pokemon GO Oyun İncelemesi

Oyun tarihinin en sevilen oyun serilerinden olan Pokemon’un  Pokemon GO mobil oyun incelemesi oyuncular tarafından aranıyor. Pokemon GO mobil oyun incelemesi için yazımıza başlıyoruz.

Pokémon GO, Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company tarafından yayımlanan Avustralya, Amerika ve Japonya için 6 Temmuz 2016’da Türkiye’de 3 Haziran 2021’de çıkmış, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunudur. Pokemon GO oyuncuların gerçek dünya da gezerek pokemon yakalamasını, Roket Takımı gibi karanlık güçlerle ve diğer oyuncularla pokemon mücadelesine girebilmesini sağlamaktadır. IOS ve Android tabanlı telefonlarda ücretsiz olarak oynanabilen Pokémon GO ile kullanıcılar kendi mahallesinde, sokağında, evinde ve gittiği her yerde pokemon yakalayabildiği gibi yakaladığı pokemonları geliştirip ve diğer kullanıcılarla savaşlar yapabilmektedir. Pokemon dostu özelliği ile beraber seçilen pokemon harita sizinle beraber gezmekte ve belirli mesafe yürüdükten sonra pokemon şekeri kazanılmaktadır.

Oyuncular yakaladıkları pokemonlarla beraber belirli miktar o pokemona ait şeker kazanmaktadır. Her pokemonun kendine ait şekeri vardır ve bu şekerlerle beraber pokemonu güçlendirebilir, evrimleştirebilir veya Roket Takımından kurtarılan pokemonları arındırmak için kullanılabilir. Pokemon şekerleri ayrıca Profesöre pokemon göndererek kazanılabilir. Örneğin birden fazla pikachu yakaladınız, dövüş gücü en az olanları profesöre göndererek gönderilen her pokemon başına bir pokemon şekeri kazanılabilir.

Pokeduraklar ve Pokemon Spor Salonları

Gerçek dünyadan alınan harita belirli önemli noktalarda Pokeduraklar ve Pokemon Spor Salonları bulunmaktadır. Tarihi binalar, parklar, avmler, meydanlarda pokemon gym ve durakları bulunmaktadır. Pokeduraklarda resmi döndürerek o duraktan poketopu, iksir, yumurta gibi çeşitli ödüller kazanılabilmektedir. Spor salonlarında Pokeduraklarda olduğu gibi çemberi çevirerek çeşitli ödüller kazanılmaktadır. Ayrıca Spor Salonu sizin ekibinize aitse savunmak için pokemon bırakabilir veya rakip ekibe aitse mücadeleye girip o Pokemon Spor Salonunu ekibinizin kontrolüne alabilirsiniz. Pokeduraklarına yem modülleri bağlanarak çevresine daha çok pokemon çekilmesi sağlanarak daha çok pokemon yakalanabilir.

Pokemon Yumurtaları

Görevlerden ve Pokeduraklar ödül olarak pokemon yumurtası kazanılabilmektedir. Bu yumurtaları kuluçka makinesine koyup yumurta tipi için gerekli mesafe yüründüğünde yumurta çatlayarak çeşitli pokemonlar kazanılabilmektedir.

Oyunlar ile ilgili diğer yazılarımızı bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*