İnsanların En Çok Çalışmak İstedikleri Teknoloji Şirketleri

Teknoloji şirketleri, nitelikli, deneyimli bir kadro sıkıntısı çeken rekabetçi bir küresel pazarda en iyi yetenekleri toplama çabalarında çeşitli teşvik unsurları öneriyorlar.

Para, fırsat, sağlık, şeref, renkli slaytlar, rahat sandalyeler, masa tenisi masaları… Yakın tarihli bir araştırma, cazip faydaların mükemmel bir kombinasyonunu oluşturmayı umut eden yöneticilerin hepsine uyan tek bir paket bulamayacağını gösteriyor. Ekim ayında yayınlanan İşe Alım Web Sitesi Hired tarafından 2.349 teknik uzmana yapılan bir ankette, başvuru sahiplerinin ne aradığını ve uluslararası ve yerel olarak hangi şirketlerde çalışmak istediklerini soruldu. Çoğu kişi için en önemli kriter iyi bir maaş olurken bu seçenek motivasyonu sağlamak için tek başına yeterli olmuyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, insanların çalışmayı istedeği küresel 10 firma, çoğunlukla California’da bulunan ve SpaceX, Google, Tesla ve Facebook gibi dünyaca ünlü isimlerdi. Dışarıda kalanlar Toronto merkezli e-ticaret platformu Shopify ve Sydney’de bir yazılım geliştirme şirketi olan Atlassian oldu.

Resim Hired adlı web sitesine ait. Şekilde görüldüğü üzere insanların çalışmak istedikleri şirketlerin başında SpaceX geliyor. Ankete katılanlar, ABD’de Austin, Boston, Chicago, Denver, Los Angeles, New York, San Diego, San Francisco, Seattle ve Washington DC; İngiltere’de Londra; Avustralya’daki Melbourne ve Sidney; Toronto’da Kanada; ve Singapur olmak üzere 15 teknoloji merkezin de yaşayan kişilerden seçilmiş.

Bölgesel sonuçları değerlendirmeye geldiğinde Hired en çok tercih edilen şirketlerin bazılarının nispeten bilinmediğini veya tipik “teknoloji” şirketleri olmadığını tespit etti.

EN BÜYÜK EN İYİ Mİ?

Amazon Amerika merkezli uluslarası tanınmış bir marka olmasına karşın ilk 10’da kendine yer bulamadı. Seattle’da çalışan insanların anket sonuçların da ise çevrimiçi emlak şirketleri Redfin ve Zillow’un arkasında üçüncü oldu.

Chicago’da Boeing, bir gün hava taksi olarak çalışabilecek özerk uçakları geliştirmek için Aurora Uçuş Bilimlerini satın alarak, işçiler için cazip geleceğe dönük yatırımlar yapması sebebiyle bir numaraya yerleşti.


Resim Hired adlı web sitesine ait.

MAAŞ, İTİBAR VE MENFAATLER

Teknisyenlerin iş başvurusunda bulunamamasının sebepleri arasında bir şirketin ürünlerine veya hedeflerine olan ilginin eksik olması ve olumsuz bir itibara sahip olmalarının yanı sıra bölgesel farklılıklar da var. New Yorkluların sadece üçte biri Chicago, Denver, Melbourne ve San Francisco’daki katılımcıların% 60’ına kıyasla “kötü bir üne” sahip şirketlerden endişe ediyorlar.

Maaşlar ankete cevap verenlerin yarısından fazlasında en öneml etken olurken, Hired’in beklediğinden düşüktü ve potansiyel ABD’li başvuranlar Londra, Sidney ve Melbourne’daki insanlara göre daha fazla ücret istiyorlar. Bununla birlikte, genel olarak, yeni becerileri öğrenmek ve sevdikleri bir işyeri kültürünü bulmak insanların yeni bir iş başvurusunda bulunmayı düşünmelerinin neredeyse aynı derecede önemli nedenleridir.

Kaynaklar:
-https://www.weforum.org/
-http://hired.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*