Michael Palmer Cerrah Kitap İncelemesi

Michael Palmer Cerrah Kitap Konusu Nedir?

Ülkemizde çok sevilen 25. Madde ve Cerrah kitaplarının yazarı Michael Palmer kimdir? Michael Palmer Cerrah kitabı ve yazarın diğer kitapları hakkında bilgiler ile karşınızdayız. Michael Palmer Cerrah ve diğer tıbbi gerilim türünde yayınlanan kitapları inceleyelim.

Michael Palmer, Ekim 1942’de Springfield, Massachusetts’da doğan Amerikalı tıp doktoru ve tıbbi gerilim yazarıdır. Tıbbi gerilim türünde 16 romanı bulunan yazarın romanları New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer almış ve 35 dile tercüme edilmiştir. Yazar, Wesleyan Üniversitesi’nde tıp öncesi eğitimi almıştır. Ardından Case Western Reserve Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamlamıştır. Yazar, Boston City ve Massachusetts Genel Hastanesi’nde dahiliye eğitimi aldı ardından 20 yıl boyunca dahiliye ve acil tıp branşlarında tam zamanlı hekim olarak çalıştı. 25. Madde, Ben Ölmeden Önce, Beşinci Tüp, Ölümcül ve Kumpas gibi kitapları Türkçeye çevrilmiş ve okuyucular tarafından çok beğenilmiştir.

Cerrah

Cerrah kitabı The Last Surgeon adıyla 2010 yılında yayınlanmıştır. 2014 yılında Türkçe’ye çevrilmiştir. Cerrah, önceden ordu mensubu bir cerrah olan ve geçirdiği bir travma sonrası kendini yardıma muhtaç insanları tedavi etmeye adayan Nick Garrity’nin hikayesini konu alıyor. Ortadan kaybolan dostunu arayan Nick Garrity’nin yolu kardeşini kaybeden Jillian ile kesişir. Gerçeği arayan bu ikilinin karşılarına çok geçmeden uzman kiralık katil Franz Koller çıkacaktır. Katilin sıradaki hedefi ise Nick ve Jilliandır.

Kitap olay örgüsü bakımından tutarlı ve okuyucu kendine bağlayan bir yapıya shiptir. Hikaye akıcılığı konusunda çok iyi seviye olan kitabı yazarın tıp geçmişi de eklenince konusu çok iyi işlenmiş bir tıbbi gerilim roman karşımıza çıkıyor. Kitapta tıbbi doygunluğunda yanı sıra uzman bir kiralık katilin hikayesinin de çok iyi işlenmesi kitaba çok yönlülük kazandırıyor ve okuyucunun tıbbi terimler arasında boğulmasını engelliyor. Ayrıca kiralık katilin her adımı okuyucu daha da meraklandırırken çözülen her düğüm hikayenin ne kadar güzel kurgulandığını gözler önüne seriyor.

Diğer kitap incelemeleri bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer kültür sanat yazılarına bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın diğer kitaplarını bu link üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*