Xiaomi Mi TV Stick İncelemesi

Xiaomi Mi TV Stick Nedir?

Xiaomi Mi TV Stick Nedir? Xiaomi Mi TV Stick ürün incelemesinde Xiaomi’nin televizyonunuzu akıllı hale getirecek bu ürünü inceleyeceğiz.

Xiaomi Mi TV Stick, Xiaomi markasının taşınabilir Android 9.0 destekli yayın akışı medya oynatıcısıdır. HDMI girişi olan herhangi bir ekran da kullanılabilen bu ürün akıllı televizyon olmayan veya uygulamalarında sorunlar yaşanan akıllı televizyonları çok kullanışlı birer akıllı televizyon haline getirmektedir. 1080p görüntü kalitesi sağlayan Mi TV Stick, Netflix, Youtube, Amazon Prime, PuhuTV, HBO, Twitch, Spotify, RedBullTV ve Google Play uygulamalarını sertifikalı olarak desteklemektedir. Sertifikasız akıllı televizyonlarda yaşanan oturum açma ve uygulamaları kontrol problemlerini çözerek yetenekli bir akıllı televizyon haline getirmektedir.

Bluetooth kumandası ile Google asistanı destekleyen bu cihazda ayrıca Chromecast özelliğide bulunmaktadır. Chromecast özelliği gayet akıcı şekilde çalışmaktadır. Youtube, Netflix gibi uygulamaları android veya ios mobil cihazlarınızdan kaldığınız yerden yansıtarak izlemeye devam edebilirsiniz. Yayın sırasında telefon çalması yayının akışını etkilememektedir.

Piyasada ki benzer cihazlara göre fiyat gayet uygun bir aralıkta dolaşmaktadır. Çeşitli site ve mağazalarda 250-300 lira bandında bulunan bu cihaz ile fiyatı daha uygun olan televizyonlarınızı orta-üst segment televizyonların yeteneklerini kazandırmış oluyor.

Teknik Özellikler

Mi TV Stick’de dört çekirdekli bir işlemci, 1 gb ram ve 8 gb hafızası bulunmaktadır. Ağırlığı 30 gramdan hafif, uzunluğu ise 9,24 cm’dir. Bazı kullanıcılar kutulardan çıkmadığını belirtsede kutudan bir HDMI uzatma çıkmaktadır. Bu uzatma sayesinde boyu sebebiyle takılamayacağı televizyonlarada kolayca uyum sağlamasını sağlıyor. Mi TV Stick için gerekli güç kablosunu bazı televizyonlardan desteklerken bazıları desteklemediği için direk prize takmanız gerekmektedir.

Cihazın kurulumu basit bir işlemdir, cihaz televizyona bağlandıktan sonra Wi-Fi bağlantısı istemektedir. Wi-Fi bağlantısı yapıldıktan sonra ufak bir güncelemesi geliyor, bu güncellemeyi yaptıktan sonra ürün kullanıma hazır oluyor. Gayet akıcı ve kullanışlı bir menüsü bulunmatadır. Mi TV Stick DTS çoklu kanal HD ses çözümlemeyi destekler. Sonuç, ultra HD Blu-ray video oynatma sırasında daha yumuşak, dinamik, sürükleyici ve daha gerçekçi stereo kapalı sestir.

 

Mi Tv Stick hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Xiaomi’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürün incelemelerine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*